W Poniedziałek Europejski Dzień Bez Samochodu

Kiedy?: 
poniedziałek, 22 Wrzesień, 2014 - 15:00

Już w najbliższy  poniedziałek obchodzony będzie Europejski Dzień Bez Samochodu. W Tychach obchodzimy ten dzień już po raz 10. Celem europejskiej kampanii jest zachęcenie mieszkańców do pozostawienia samochodu na parkingu i skorzystaniu z innych form transportu np. komunikacji miejskiej lub roweru.

Pierwszy Dzień Bez Samochodu obchodzono w 1998 roku we Francji. W Tychach po raz pierwszy idea pojawiła się w roku 2005 roku.  Od tamtego czasu odbywa się on rokrocznie już po raz 10.

Organizatorzy tegorocznych obchodów : Stowarzyszenie Sportowe NOL-TYCHY, MZK Tychy oraz Urząd Miasta Tychy przygotowali szereg atrakcji wśród nich między innymi : ulicami miasta przejedzie Tyska Masa Krytyczna, chętni mogą wziąć udział w przejażdżce zabytkowym autobusem. Będzie można zapoznać się z historią komunikacji w Tychach i zobaczyć wszystkie bilety jakie obowiązywały od samego początku do dnia dzisiejszego w Tychach. Każdy z uczestników otrzyma również  okolicznościowy bilet.

Natomiast na Placu Baczyńskiego odbędą się warsztaty „I love my Bike” m.in. tworzenie eko-toreb z motywem roweru, ozdabianie dzwonków rowerowych, tworzenie oryginalnych odblasków i wiele innych.

 Podczas trwania imprezy  będzie kursowała  specjalna bezpłatna linia autobusowa zapewniająca dojazd na imprezę. Przejazd zabytkowym pojazdem będzie bezpłatny.

W dniu 22 września 2014r środkami  komunikacji miejskiej MZK Tychy można będzie podróżować bezpłatnie na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego.

 Start Tyskiej Masy Krytycznej o godz. 15:00 spod pasażu Kultury Andromeda. Dla pierwszych 200 rowerzystów przygotowano kamizelki odblaskowe, w których peleton przejedzie ulicami Tychów.

Dodaj nowy komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Back to Top